شرکت کولینگ تاور CTR

شرکت تولید کننده کولینگ تاور

شرکت صنعتی کولینگ تاور CTR سازنده و تولید کننده انواع کولینگ تاور فایبرگلاس و گالوانیزه صنعتی در اشکال مکعبی،سلولی و مخروطی می‌باشد. گروه کارخانه‌جات صنعتی کولینگ تاور CTR یکی از سازندگان برتر در صنعت تهویه مطبوع و سیستم‌های برودتی است. این شرکت سازنده با ایجاد واحد صنعتی در مساحتی 3500 متری واقع در استان البرز توانسته این محصول بومی سازی نماید. شرکت کولینگ تاور در سال 1392 فعالیت خود را پس از دریافت گواهی از کمپانی CTI تولید را آغاز نمود.صنایع برودتی و دستگاه‌هایی که با فشار سیالات کار میکنند دارای محاسبات قوی و ساختار مستحکم هستند.در همین راستا مهندسین کارخانه کولینگ تاور صنعتی با پشت کار و همت بلند توانستند در سال‌های 96 و97 نشان تندیس حقوق مصرف کنندگان و انرژی پاک را دریافت نمایند. این شرکت سازنده با تولید محصولی به نام کولینگ تاور هیبریدی توانست گام عظیمی برای بهینه سازی آب‌های زیر زمینی بردارد.


کولینگ تاور چیست؟

کولینگ تاور فایبرگلاس دستگاهی برای خنک سازی مایعات و سیستم‌های مکانیکی کارخانه‌جات صنعتی و تهویه مطبوع می‌باشد.کلیه واحدهای تولیدی برای خنک کردن دستگاه‌های خود و پایین نگه داشتن دمای روغن سامانه یا مصارف دیگر از کولینگ تاور صنعتی استفاده می نمایند. زیرا با توجه به عملکردی که دارد و قیمت آن بسیار مناسب‌تر از موارد مشابه مانند ایرکولر،درای کولر و یا چیلر می‌باشد.دستگاهی با فرایند کاری ساده و در عین حال نیرومند که میتواند دمای آب را در هر بار سیرکولاسیون 7 الی 10 درجه کاهش دهد. سیستمی با مهندسی معکوس از اروپا که امروزه توسط مهندسین شرکت صنعتی کولینگ تاور CTR در ایران تولید می‌شود.خنک نمودن کلیه مایعات از جمله قابلیت‌های برج‌های خنک کننده صنعتی است زیرا در نوع مدار بسته و یا هیبریدی میتوان هر گونه سیالی را با کمک آب و هوا دمای آن را کاهش داد.

جهت مطالعه مقاله کولینگ تاور مدار باز کلیک نمایید.


عملکرد کولینگ تاور طراحی شده در شرکت کولینگ تاور

در انواع برج‌های صنعتی نحوه خنک کاری آب تنها توسط هوای محیط انجام می‌شود. این کاهش دما در فصل‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند زیرا کولینگ تاورها تنها دمای آب را تا نزدیکی هوای محیط کاهش میدهند.برای خنک سازی آبگرم باید آن در مجاورت هوای خنک قرار داد این فرایند در کولینگ تاور به شرح ذیل میباشد:

 • ابتدا آب داغ به سمت کولینگ‌ها مکش می‌شود تا به داخل دستگاه وارد گردد پس از ورود به لوله هدر اصلی برج خنک کننده توسط اسپرینکلر یا نازل‌های ثابت بر روی پکینگ کولینگ تاور اسپری می‌گردد.
 • در این هنگام فن یا پروانه دستگاه شروع به حرکت کرده و هوای خنک را از بیرون به داخل برج به وسیله‌ی لوورها (دریچه ورودی هوا) مکش می‌کنند.
 • آبگرمی که بر روی سطوح انتقال حرارت (پکینگ مدیا) پاشیده شده پس از گذر کردن هوای سرد از میان مولکول‌های آب خنک می‌گردد.
 • سپس آبسرد در تشتک کولینگ تاور جمع شده و به سمت سیکل در حال کار جهت خنک کاری پمپ می‌شود.

انجام عملیات برودت یا تبرید در انواع کولینگ تاورها متفاوت است و هر یک دارای معایب و مزایایی هستند. برای آشنایی بیشتر با تولیدات شرکت کولینگ تاور توصیه می‌شود این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

شرکت کولینگ تاور مخروطی


انواع برج‌های تولیدی در شرکت کولینگ تاور صنعتی چیست؟

تنوع محصولی تنها به ظاهر آن نیست بلکه هر یک از انواع کولینگ تاورها دارای عملکردی مشخص و کاملا متفاوت با نمونه قبلی است. به عنوان مثال در برج‌های مکعبی از سیستم آبرسانی ثابت و نازل استفاده میشود اما در نوع مدور قطعی دوار به نام اسپرینکلر کولینگ تاور برای پاشش آب نصب شده است. اگر به بخواهیم همین مورد را مقداری بیشتر توضیح دهیم در بر جریان متقاطع آب به صورت جریان ثقلی بر روی پکینگ ها پاشیده می‌شود.اما هر یک برای کاربردی تخصصی طراحی و ساخته شده‌اند و شامل:

 • کولینگ تاور مخروطی : این دستگاه برای سیستم‌های تهویه مطبوع طراحی شده و قابلیت نصب در ارتفاع را دارد. همچنین هوادهی بهتری نسبت به دیگر مدل‌های کولینگ تاور داشته و از توان برودتی خوبی برای خنک نمودن آب چیلر بهره‌مند است.
 • کولینگ تاور مکعبی : نسل جدیدی از کولینگ تاورها که برای کارخانه‌جات و مکان‌هایی با سختی آب بالا طراحی شده است. مقاومت مناسب،خنک کاری سریع و تحمل فشار بالا از جمله ویژگی‌های اضافه شده در این مدل است.
 • کولینگ تاور هیبریدی : دستگاهی ویژه با عملکردی حیرت انگیز که توانسته جایگاه درای کولر یا حتی ایرکولر را در صنعت بگیرد. ظاهر فیزیکی دستگاه به شکل مکعبی است و از کویلی برای چرخه خنک سازی آب بهره می‌گیرد. این دستگاه برای مناطقی که کمبود آب بحرانی است بسیار مفید می‌باشد و تا 70% مصرف این مایع ارزشمند را کاهش می‌دهد.
 • کولینگ تاور سلولی : مبدلی عظیم برای سامانه‌های بزرگ با گردش آب بالا و دلتاتی بیشتراز 7 درجه. شرکت کولینگ تاور طراح و جزوء 5 سازنده برتر در زمینه ساخت برج‌های سلولی می‌باشد.

قطعات مورد نیاز برای ساخت یک دستگاه کولینگ تاور صنعتی

برای ساخت و تولید برج‌های با کیفیت باید از قطعاتی مناسب با مهندسی دقیق استفاده نمود.طول عمر و عملکرد دستگاه ارتباط مستقیم با تجهیزات به کار رفته داخلی و بیرونی برج دارند.شرکت کولینگ تاور صنعتی CTR کلیه قطعات مورد نیاز برای تولید برج را خودش تولید می نماید به جزء الکتروموتور که یک کالای عموما وارداتی می‌باشد.اما به طور کلی برای تجهیز نمودن یکدستگاه برج خنک کننده به قطعات زیر احتیاج است.

 1. الکتروموتور کولینگ تاور
 2. پروانه یا فن
 3. کاهش دور یا گریبکس
 4. نازل یا اسپرینکلر
 5. پکینگ مدیا
 6. فلنچ و اتصالات
 7. هیتر یا المنت 
 8. تابلو برق
 9. پنل دسترسی کولینگ تاور
 10. قطره گیر یا المیناتور

برای مطالعه دقیق کلیه تجهیزات و قطعات کولینگ تاور کلیک نمایید.

تولید کولینگ تاور


قیمت یا خرید از شرکت کولینگ تاور

مهمترین بخش و دغدغه خریداران پس از بحث فنی و مهندسی،قیمت و میزان هزینه خرید کولینگ تاور است. با توجه به توضیحات ارائه شده در سایت کمپانی کولینگ تاور متوجه تنوع بالای محصولات و ظرفیتهای گوناگون محصول شده‌اید.به همین منظور برای استعلام قیمت با پروپوزال فنی مورد تایید شما باید با کارشناسان کارخانه تماس بگیرید. در غیر این صورت میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه از کلیه قیمت‌ها و مشخصات فنی اولیه دستگاه اطلاع پیدا کنید.

لیست قیمت شرکت کولینگ تاور


 

اخبار شرکت کولینگ تاور CTR

کولینگ تاور فایبرگلاس چیست؟

کولینگ تاور فایبرگلاس چیست؟

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۶ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
کولینگ تاور فایبرگلاس دستگاهی برای کاهش دمای آبگرم کارخانه‌جات و تهویه مطبوع بوده،که تمام اجزای بدنه کولینگ تاور از جنس فایبرگلاس طراحی شده است. درواقع فایبرگلاس از ترکیب چند ماده شیمیایی و فیزیکی تشکیل میگردد که در قالب‌هایی مخصوص حالت داده می‌شوند.کولینگ تاورهای فایبرگلاس دارای ویژگی‌هایی مخصوصی می‌باشند و در مقایسه با نمونه اولیه یعنی (برج خنک کننده گالوانیزه) برتری محسوسی دارند.عموما کار کولینگ تاور خنک سازی مایع گرم بوده تا به دمای مناسبی برسد اما هر یک از انواع کولینگ تاورهای فایبرگلاس دارای عملکردی متفاوت هستند.به همین منظور شرکت کولینگ تاور که طراح و اولین تولید کننده داخلی  صنعت برج خنک کننده است. افتخار دارد تا در این مقاله کلیه امور به برج‌های فایبرگلاس را توضیح دهد و شما را با تمامی انواع این دستگاه آشنا سازد.
آشنایی با انواع کولینگ تاور

آشنایی با انواع کولینگ تاور

برای آشنایی با انواع کولینگ تاور های صنعتی فایبرگلاس ابتدا باید با مکانیزم کار کولینگ تاور ، هدف از طراحی برج های خنک کن و انواع آن اشنایی پیدا کنید. به عبارتی بسیار ساده، انواع کولینگ تاور صنعتی دارای مکانیزم کاری یکسان هستند. تمامی مبدل های سرمایشی تحت عنوان کولینگ تاور، همگی بر مبنای ایجاد بستری مناسب برای تبادل حرارت میان جریان آب و هوا تولید شده‌اند. به همین دلیل آنها را مبدل برودتی صدا می‌زنند. هدف از طراحی، تولید و ساخت انواع برج های خنک کن سرد سازی تجهیزات صنعتی است. نقطه مشترک بین تمامی سیستم های برج، ماهیت خنک کننده بودن این دستگاه بوسیله کاهش دمای آب برگشتی به انواع سیستم های صنعتی است. البته در گریدهای محتلف تجهیز، شاهد تفاوت هایی در بدنه، سیستم پاشش و توزیع آب و سیکل جریان آب هستیم.

اسپرینکلر کولینگ تاور چیست؟

هد اسپرینکلر کولینگ تاور (Sprinkler head ) یا آبگردان برج خنک کننده وسیله‌ای برای کلگی توزیع آب در کولینگ تاور مخروطی است که به آن اسپرینکلر می‌گویند. آبگردان‌ها در شرکت کولینگ تاور با دو فلز آلومینیوم و برنجی طراحی و تولید می‌شوند. این وسیله کاربردی (آب پخش کن ) در مرکز برج خنک کننده مدور نصب می‌شود و با چرخش آرام خود آب را در سطح کولینگ تاور توزیع می‌کند. هد اسپرینکلر در واقع کلگی توزیع آب در برج خنک کننده محسوب شده و با کمک نازل‌های لوله‌ای آبگرم را بر روی پکینگ کولینگ تاور اسپری می‌کند.در برج‌های مدور شکل تنها یک ورودی انشعاب به داخل کشیده می‌شود به همین منظور نمی‌توان از نازل‌های ثابت استفاده نمود.

کولینگ تاور سلولی چیست؟

کولینگ تاور سلولی یا در واقع چند سلول نوعی کولینگ تاور محسوب می‌شود که توانایی بالایی در ایجاد تبرید آب با فشار سیالاتی زیاد را دارد.کولینگ تاورهای سلولی با دو متریال گالوانیزه و فایبرگلاس طراحی و ساخته شده‌اند.طرح اولیه در شرکتی به نام مارلی در کشور انگلستان به مرحله تولید انبوه رسید.سپس در سایر کمپانی‌های معتبر از این نوع مهندسی استقبال کرده و تبدیل به یکی از کولینگ تاورهای مناسب برای صنایع پتروشیمی و فولاد گردید.امروزه در ایران با احداث کارخانه و شرکت کولینگ تاور برج‌های خنک کننده چند سلولی با طراحی و دانش بومی به مرحله تولید رسیده‌اند.کولینگ تاور سلولی نسل جدید این دستگاه خنک کننده است و در گذر زمان جایگزین مناسبی برای برج‌های خنک کن با جریان متقاطع هستند.
محاسبات و طراحی کولینگ تاور

محاسبات و طراحی کولینگ تاور

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۵ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
محاسبات و طراحی کولینگ تاور شامل محاسبات تعیین ظرفیت برودتی،عملکرد یا راندامان و آب جبرانی در کولینگ تاور است که اساس محاسبه و طراحی کولینگ تاور بشمار می آید. محاسبات دقیق کولینگ تاورها درراستای انتخاب برجی مناسب میباشد و تعیین ظرفیت برودتی (تبرید) شامل براورد میزان مصرف آب برج خنک کن است.محاسبات دقیق باعث عملکرد صحیح کولینگ تاور شده و درنتیجه فعالیت درست دستگاه سبب افزایش راندمان سیستم کارخانه و دیگر دستگاه‌های خنک کننده می‌شود. شرکت کولینگ تاور با ارائه فاکتورهای مهم برای طراحی و محاسبه برج خنک کننده در این مقاله سعی دارد تا کلیه اطلاعات مربوط  برای این عملیات را دراختیار شما قرار دهد.
بلودان کولینگ تاور چیست؟

بلودان کولینگ تاور چیست؟

۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۸ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
بلودان کولینگ تاور درواقع میزان آبی است که از کولینگ تاور خارج یا تبخیر شده و با آب جبرانی تامین میشود تا سختی مایع کنترل گردد را بلودان میگویند. شرکت کولینگ تاور به عنوان اولین تولید کننده داخلی کلیه برج‌های خنک کننده را بر اساس سیستم تبخیری طراحی نموده است. در همین خصوص برای آگاه سازی خریداران و سایر مهندسین از اهمیت بلودان این مقاله را منتشر نمود.اندازه گیری بلودان و جبران آب از دست داده ، یکی از مهمترین بخش‌های محاسبات و طراحی کولینگ تاور بشمار میرود. زیرا بدلیل تبخیر آب بسیار توسط کولینگ تاورها مقدار چشمگیری سختی آب (بلودان) افزایش می یابد. همین امر موجب کند شدن گردش سیال در مدار و رسوب گرفتگی سیکل یا مبدل‌های تیوب شیت میگردد. که درصورت رخ دادن این امر فرایند خنک کاری کاهش یافته و در نتیجه مبدل‌ها آسیب جدی خواهند دید.اما برای محاسبه دقیق بلودان کولینگ تاور باید چند آیتم را مد نظر گرفت که به شرح ذیل میباشد:
محاسبه آب جبرانی کولینگ تاور

محاسبه آب جبرانی کولینگ تاور

۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۶ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
محاسبه آب جبرانی کولینگ تاور با بررسی یکسری پارامترهای مختلف از جمله تبخیر آب کولینگ تاور و میزان پرت سیال، محاسبه آب جبرانی را انجام می دهیم.شرکت کولینگ تاور به عنوان سایت مرجع محاسباتی برای انواع کولینگ‌های مدار باز انجام داده است. درمجموع کولینگ تاورها میزان تبخیر آب ۲% درصد مشخص گردید. این مقدار پرت را از روش محاسبه دبی کل درگردش به دست می آوریم. به عنوان مثال حجم کل آب در گردش یک مدار را ۵۰ متر مکعب در نظر میگیریم که برحسب ساعت مشخص میگردد.۵۰ متر مکعب را در کل شبانه روز ضرب و ۲% درصد آن را برای مقدار محاسبه آب جبرانی کولینگ تاور در نظر بگیرید. جهت محاسبه دقیق آیتم‌های دیگری احتیاج است که بشرح زیر توضیح داده‌ایم:
کولینگ تاور مدار بسته

کولینگ تاور مدار بسته

۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۱ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
کولینگ تاور مدار بسته نوعی برج خنک کننده با مداری بسته می‌باشد که ضمن تبخیر سیال کمتر، ابگرم در مدار یا سیکل بسته کولینگ تاور مدار بسته خنک می‌شود.مهمترین وظیفه برج خنک کاری کاهش دمای آب تجهیزات کارخانجات میباشد. درواقع هدف طراحی، ساخت و تولید برج خنک کننده مدار بسته، جلوگیری هدر رفت مایعات، درنتیجه تقلیل دادن مصرف آب است. بعلت همین موضوع، کولینگ تاور هلر سیکل بسته، دررده ماشین آلات دوستدار محیط زیست قرار میگیرد. بعلت وجود سیستم برودتی هوا خنک برجهای مدار بسته به این دستگاه کولینگ هوایی خشک می‌گویند. شرکت کولینگ تاور CTR سازنده، تولید کننده انواع کولینگ واترهای هیبریدی ترکیبی ایران بوده که توانسته با دانش فنی مهندسی طراحی این نمونه برج را بومی سازی نماید.
کولینگ تاور مدار باز چیست؟

کولینگ تاور مدار باز چیست؟

۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۷ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
کولینگ تاور مدار باز مبدلی برای کاهش دمای آبگرم میباشد، عملکرد برج خنک کننده مدار باز بگونه‌ای طراحی شده تا سیال وارد مدار باز کولینگ تاور مرطوب گردد.فرایند خنک کاری درهمین جا تمام نشده و با استارت پروانه هوای تازه به داخل برج خنک کننده جریان می یابد.آبگرم بروی پکینگ مدیا پاشیده مییشود و گذر هوا بین شبکه‌های اسپلش موجب برودت مایع و درمجموع عملیات تبرید شکل میگیرد. طراحی ساده مدار باز باعث کاهش شده هزینه ساخت و تولید برج‌های مرطوب درمقایسه مدار بسته کمتر براورد شود. برای همین برج‌های مدار باز پرفروش ترین انواع کولینگ تاور فایبرگلاس بشمار می‌آیند. برج‌های خنک کننده مرطوب قابل استفاده مصارفی مانند: تاسیسات کارخانه،خنک کاری چیلر صنعت تهویه مطبوع و غیره می باشد. شرکت کولینگ تاور CTR طراح و سازنده انواع کولینگ های مدار باز مرطوب بوده و میتوانید جهت محاسبه تعیین ظرفیت تماس بگیرید.
کولینگ تاور پتروشیمی پالایشگاه

کولینگ تاور پتروشیمی پالایشگاه

۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
کولینگ تاور پتروشیمی پالایشگاه نوعی برج خنک کننده میباشد که در ظرفیت‌های بالا تولید میگردد و به کولینگ تاور پالایشگاه پتروشیمی شهرت دارند. کشور ایران به علت دارا بودن فعالیت‌های نفتی و درامد اقتصادی مناسب این منابع شرکت‌های پتروشیمی پالایشگاهی هر ساله روبه افزایش هستند.قبل احداث کارخانه CTR و شرکت کولینگ تاور برج‌های خنک کننده مخصوص پتروشیمی توسط شرکتهای خارجی مانند: مارلی انگلستان و CTI تهیه میگردید.اما با توجه به شرایط اقتصادی ایران، پالایشگاه‌ها برای تهیه کولینگ تاور روی به تولیدکنندگان داخلی آورده‌اند. 
محاسبه پمپ کولینگ تاور

محاسبه پمپ کولینگ تاور

۰۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۵ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
محاسبه پمپ کولینگ تاور وابسته به دو پارامتر کلی، دبی آب درگردش و محاسبه هد پرتاب آب پمپ است که تعیین کننده محاسبه پمپ کولینگ تاور میباشد. این دو آیتم اهمیت بالایی داشته و در فرایند عملکردی کولینگ تاور و مدار کارخانه تاثیر گذار هستند شرکت کولینگ تاور با کارشناسان مجرب آماده مشاوره و طراحی سیستم هد آب پمپ برج‌های خنک کننده شما میباشد.عدم طراحی هد استاتیکی صحیح میتواند مشکلات زیادی برای سامانه خنک کاری به وجود بیاورد استفاده از داده‌ها و اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا محاسبه دقیقی را درراستای انتخاب پمپ مناسب انجام دهید.

قطره گیر کولینگ تاور چیست؟

قطره گیر کولینگ تاور یا المیناتور وسیله‌ای برای جلوگیری از هدر رفت آب در کولینگ تاور میباشد که به قطره گیر یا قطره برگردان معروف است.قطره گیرها در انواع مختلفی توسط شرکت کولینگ تاور تولید و روانه بازار میشوند.قطره برگردان امروزه جزء تجهیزات الزامی هر کولینگ تاور مکعبی یا مخروطی به شمار میرود.زیرا در کشوری همانند ایران با بحران کم آبی جدی روبرو هستیم و منابع آب‌های زیر زمینی هر ساله در حال کم شدن هستند.با این وجود برخی هنوز اعتقادی به استفاده قطره گیر نداشته و کولینگ تاورهایی با پرت آب بالا بهره میگیرند.نصب قطره برگردان میتواند تا حد ۲درصد از تبخیر آب را در یک روز کامل به مدار بازگرداند.که این عدد برای کولینگ تاوری با حجم ۱۰۰ تن تبرید چیزی بالغ بر ۱۰۰۰ لیتر در زور میشود.حال تصور کنید در صنایع بزرگتر مانند پتروشیمی یا نیروگاه‌ها چه میزان آب همه روزه در حال تبخیر و پرت شدن است.
تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

تصفیه آب کولینگ تاور میتواند تاثیر بسزایی در راندمان خنک کاری و افزایش میزان برودت کولینگ تاور داشته باشد از این رو تصفیه آب باعث تمیز شدن سیکل و مدار گردشی می‌شود.تصفیه آب از گذشته تا به امروزه دغدغه مهندسین شرکت‌های فولاد،پتروشیمی،نیروگاه‌ها، پلایشگاه و دیگر صنایع صنعتی بوده است.همچنین برای این مهم راه کارهای بسیاری از سوی شرکت‌های معتبر ارائه گردیده است.شرکت کولینگ تاور اولین تولید کننده انواع کولینگ‌های فایبرگلاس و گالوانیزه برای رفع سختی آب در کولینگ تاور و تصفیه آب مدار راه‌کارهایی ارائه داده است.

پکینگ کولینگ تاور چیست / قیمت خرید پکینگ کولینگ تاور

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۵ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
پکینگ کولینگ تاور یا پکینگ مدیا اسپلش نوعی انتقال دهنده‌ی دما می‌باشد که در انواع کولینگ تاور، فایبرگلاس و گالوانیزه پکینگ‌ها قابل نصب هستند. در واقع برج‌های ساخته شده امروزی بدون پکینگ مدیا معنایی ندارند و خنک سازی آبگرم توسط این سطوح انجام می‌شود.برج خنک کننده دستگاهی با روش خنک کاری تبخیری می‌باشد به همین منظور پکینگ‌ها نقش ویژه‌ای در این فرایند برودتی دارند.پکینگ کولینگ تاور یا در اصطلاح پرکن و آکنه جزء جدا نشدنی از انواع برج‌های خنک کننده هستند.اما برای هر کولینگ تاور ساخته شده در جهان یک نوع پکینگ مدیا به انحصار دستگاه تولید گردیده است. به عنوان در برج‌های ابارایی از نوعی پکینگ به نام شانه تخم مرغی استفاده می‌گردد که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. حال برای اطلاع بیشتر از انواع پکینگ مدیا این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

پروانه فن کولینگ تاور چیست؟

فن کولینگ تاور یا به اصطلاح اکسیال فن محوری و پروانه برج خنک کننده وسیله‌ای درکولینگ تاورها برای ایجاد گردش هوا و تکمیل فرایند تبرید دستگاه می باشد.انواع پروانه‌های مناسب برای برج‌ها شامل:پلی آمید،آلومینیوم ایرفویل و فایبرگلاس با هاب آلومینیوم است.به طور کلی برای سیستم‌های برودتی با مکش اجباری یا مکانیکی وجود فن یک امر مهم می‌باشد.انتخاب فن یا پروانه کولینگ تاور مناسب، نیاز به محاسبات و طراحی پیچیده‌ای دارد و نیازمند دانش فنی است.برای دستیابی به CFM (حجم هوادهی) استاندارد باید با نرم افزارهای مرتبط انجام شود تا ضریب خطا تا ۹۰درصد کاهش یابد.

محصولات کولینگ تاور CTR