پکینگ و پوشال برج خنک کننده

پکینگ کولینگ تاور چیست / قیمت خرید پکینگ کولینگ تاور

انواع پکینگ کولینگ تاور
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۵ کد : ۲۳ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
تعداد بازدید:۱۹۸۰
پکینگ کولینگ تاور یا پکینگ مدیا اسپلش نوعی انتقال دهنده‌ی دما می‌باشد که در انواع کولینگ تاور، فایبرگلاس و گالوانیزه پکینگ‌ها قابل نصب هستند.
پکینگ کولینگ تاور چیست / قیمت خرید پکینگ کولینگ تاور

پکینگ کولینگ تاور چیست؟


پکینگ کولینگ تاور یا پکینگ مدیا اسپلش نوعی انتقال دهنده‌ی دما می‌باشد که در انواع کولینگ تاور، فایبرگلاس و گالوانیزه پکینگ‌ها قابل نصب هستند. در واقع برج‌های ساخته شده امروزی بدون پکینگ مدیا معنایی ندارند و خنک سازی آبگرم توسط این سطوح انجام می‌شود.برج خنک کننده دستگاهی با روش خنک کاری تبخیری می‌باشد به همین منظور پکینگ‌ها نقش ویژه‌ای در این فرایند برودتی دارند.پکینگ کولینگ تاور یا در اصطلاح پرکن و آکنه جزء جدا نشدنی از انواع برج‌های خنک کننده هستند.اما برای هر کولینگ تاور ساخته شده در جهان یک نوع پکینگ مدیا به انحصار دستگاه تولید گردیده است. به عنوان در برج‌های ابارایی از نوعی پکینگ به نام شانه تخم مرغی استفاده می‌گردد که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. حال برای اطلاع بیشتر از انواع پکینگ مدیا این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

نازل و افشانک کولینگ تاور


انواع پکینگ کولینگ تاور

برای خنک کردن سیالات گرم که عموما آب هستند از پکینگ مدیا برج خنک کننده استفاده می‌شود.این قطعات در شرکت کولینگ تاور دی ایکس Dx Cooling با دو متریال PVC و PP (پلی پروپیلن) طراحی و تولید می‌گردند.هر یک از انواع پکینگ کولینگ تاور دارای مزایا و معایبی می‌باشند که بسته به محیط و عملکرد بسیار متفاوت هستند.به عنوان مثال تیپ اسپلش تحمل دمایی بالایی دارد و این آیتم مزیت نت اسپلش محسوب می‌شود.اما دارای تبادل حرارت کمی بوده و سطح انتقال حرارت مناسبی ندارد.ولیکن در تیپ فیلمی تبادل حرارت به خوبی انجام می شود ولی تحمل دمایی پایینی دارد.

برای مطالعه انواع پروانه فن محوری کولینگ تاور کلیک نمایید.


پکینگ اسپلش کولینگ تاور 

پکینگ اسپلش تیپی از انواع پکینگ مدیا در کولینگ تاور است که شکل ظاهری و عملکرد کاملا متفاوتی با نوع فیلمی دارد.پکینگ اسپلش برج خنک کننده از مواد پلی پروپیلن ساخته می‌شود و میتواند تا دمای 93 درجه سانتیگراد را تحمل کند.این نوع از ساختاری به مراتب مستحکم‌تر نسبت نمونه های قبلی پکینگ مدیا برخوردار است.آب پس از اصابت با پکینگ  PP به ریزترین حد مولکولی خود تبدیل شده و در تماس با هوای تازه کاهش دمای نسبی را پیدا می‌کند.در این مدل نیز به جهت بهره گیری در انواع کولینگ تاورها مدل‌های بسیاری تولید ردیده است که در ادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

  • پکینگ رندوم اسپلش

پکینگ رندوم اسپلش کولینگ تاور نمونه‌ای از پکینگ مدیا در برج خنک کننده بوده که سطح تبادل حرارتی را به وجود می‌آورد.پکینگ‌های رندوم اسپلش را با نام‌هایی همچون:پکینگ استکانی یا پکینگ پال رینگ می‌نامند.این مدیا در سه اندازه  1 اینچ،2اینچ و 3اینچ با متریال استیل و پلی پروپیلن در 3 گرید تولید می‌گردد.تحمل دمایی خوبی دارد و بسیار مقاوم در برابر رسوبات و سختی آب می‌باشد.

  • پکینگ نت اسپلش

پکینگ نت اسپلش کولینگ تاور یا در واقع پکینگ اسپلش نمونه اصلی تیپ اسپلش‌ها می‌باشد.این نوع پکینگ کولینگ تاور دارای ابعادی مانند فیلمی، 30*30*100 بوده و به وسیله جوش پلاستیکی و 4 پیچ بلند ورقه‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند.ضخامت پکینگ‌های نت اسپلش 500 میکرون است و قابلیت اسید شویی را دارد.پکینگ اسپلش برج خنک کننده را در انواع این دستگاه می‌توان استفاده نمود حتی در برج‌های مخروطی شکل برشکاری می‌شود.

  • پکینگ توپی اسپلش

این تیپ همانند رندوم اسپلش ها عمل کرده و از خنک کاری بالایی برخوردار هستند.پکینگ‌های توپی اسپلش کولینگ تاور در مصارفی مانند: جذب گردو غبار و تصفیه آب و فاضلاب همچنین استخرهای پرورش ماهی کاربرد دارد.این نوع هم تحمل دمایی بالا و ضد رسوب بوده و می‌توان آن را با اسید شستشو داد.

  • پکینگ گرید اسپلش

پکینگ گرید اسپلش برج خنک کننده اغلب در سیستم‌های خنک کاری با میزان برودت بالا و سختی بسیار مورد استفاده است.پکینگ‌های اسپلش را در صنایعی مانند نفت گاز و پترو شیمی کاربرد دارد زیرا در این کارخانه‌جات بزرگی دستگاه کولینگ تاور بیش از بقیه صنایع می‌باشد.به همین علت از دیگر انواع پکینگ کولینگ تاور نمی‌توان استفاده نمود.ساختار شبکه‌ای و مستحکم به همراه چیدمان راحت و قابلیت جا به‌جایی آسان از ویژگی های پکینگ گرید اسپلش برج خنک کننده می‌باشد.

قطعات و اجزای کولینگ تاور 

  • پکینگ تیوب اسپلش 

نمونه‌ای دیگری از پکینگ اسپلش برج خنک کننده که ساختاری منحصر به فرد با سطح تبادل حرارت عالی دارد.اما به علت قیمت بالا زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است.لیکن این موضوع باعث نمی‌شود تا بهترین نوع پکینگ کولینگ تاور را نادیده گرفت و پکینگ مدیا تیوب اسپلش تولید نکرد.شرکت کولینگ تاور طراح و تولید کننده پکینگ‌های اسپلش تمامی تولیدات مدیای خود را تا 12 ماه گارانتی نموده و طبق این ضمانت نامه هر گونه خرابی غیر از موارد گارانتی قابل جبران از سوی کمپانی است.


پکینگ نت اسپلش کولینگ تاور


پکینگ شانه تخم مرغی یا کولینگ تاور ابارا

پکینگ تخم مرغی در واقع نوعی از مدیا بوده که تنها قابل استفاده در برج‌های ابارایی است.زیرا طراح اصلی این کولینگ تاور شرکت ابارا می‌باشد و به همین منظور پکینگی به انحصار دستگاه تولید نموده‌اند.پکینگ شانه تخم مرغی در دو تیپ ساده و قطره گیر دار در حال تولید می باشد.مواد به کار رفته برای ساخت پکینگ کولینگ تاور ابارایی از ماده‌ای به نام PVC بوده که در روند تولید مقداری به آن نرم کننده جهت انعطاف پذیری اضافه می‌گردد.ابعاد تیپ ابارا 100 *50*50 می‌باشد که در دو طرف آن به منظور جلوگیری از خروج قطرات آب به وسیله فن قطره گیر دارد.

برای مطالعه قطره گیر کولینگ تاور کلیک  نمایید.


پکینگ فیلمی کولینگ تاور

پکینگ فیلمی کولینگ تاور مدور یا برج خنک کننده در دو تیپ PVC و PP  در این کمپانی تولید می‌گردد.هر یک از این مواد دارای دسته بندی به نام گرید هستند و به وسیله گام از یکدیگر تفکیک می‌شوند.هر گام بیانگر تعداد وریقه‌های پکینگ کولینگ تاور و میزان فاصله هر لایه با لایه دیگری است.پکینگ‌های فیلمی دارای سطح مقطع مناسبی برای خنک سازی آب و مقاومت خوبی در برابر رسوبات دارند. در نوع PP (پلی پروپیلن) تحمل دمایی به قابلیت‌های فیلمی اضافه گردید و از این نوع پکینگ می‌توان به عنوان جایگزین نت اسپلش استفاده نمود. انواع پکینگ فیلمی کولینگ تاور یه شرح ذیل است:

پکینگ فیلمی گام 19:

پکینگ گام 19 کولینگ تاور مدار باز یا برج خنک کننده مناسب برای انواع کولینگ‌ها بوده و میتوان در برج‌های مکعبی،مخروطی،هیبریدی و سلولی از گام 19 استفاده نمود.این تیپ انحصاری شرکت کولینگ تاور دی ایکس دارای 15 ورقه فیلمی به ضخامت 450 میکرون است که به وسیله جوش مخصوص به یکدیگر متصل می‌شوند.ابعاد استاندارد برای پکینگ کولینگ تاور از نوع فیلمی 120*30*30 توصیه گردیده که برای برج‌های مخروطی قابل برشکاری می‌باشد.


پکینگ کولینگ تاور فیلمی


  • پکینگ فیلمی گام 25:

پکینگ گام 25 کولینگ تاور فایبرگلاس برای مناطقی با سختی آب بالای 3000 توصیه گردیه است. لذا این تیپ فاصله میان ورقه‌ها در مقابل گام 19 افزایش یافته و مدت زمان بیشتری میخواهد تا دچار رسوب گرفتگی شود.پکینگ گام 25 از 13 ورقه به ابعاد 120*30*30 طراحی و تولید می‌شود.اما به علت مصرف پایین گام 25 تنها با سفارش مشتری برایشان تولید می‌گردد.

  • پکینگ فیلمی گام 14:

پکینگی با تعداد ورقه‌های بسیار و فاصله کم بین لایه‌ها که به عنوان پکینگ چربی‌گیر یا تصفیه آب از آن یاد می‌شود.از این تیپ نباید در صنعت و مصارفی که دارای سختی آب هستند استفاده گردد.پکینگ گام 14 کولینگ تاور دارای سطح تبادل حرارت بسیار بالایی در مقایسه با تمامی پکینگ‌ها بوده است.اما شرط استفاده آن نصب سختی‌گیر یا مخرن RO قبل از ورود آب به کولینگ تاور است.فیلم‌های تشکیل دهنده دارای 20 لایه بوده که به وسیله جوش داغی به هم متصل می‌گردند.

  • پکینگ فیلمی گام 12:

مادامی که دمای آب به درجه مطلوب در برج‌های خنک کننده نمی‌رسد باید ابتدا چند آیتم را بررسی نمود.یکی از آنها تعویض پکینگ کولینگ تاور است که حدامکان پکینگ گام 12 را استفاده نمایید.کیفیت بالا اثر سرمایی بسیار و عملکرد استاندارد از ویژگی های پکینگ گام 12 کولینگ تاور است. گام 12 از ورقه PVC تشکیل شده و پرچم دار پکینگ فیلمی می‌باشد.


قیمت و خرید پکینگ کولینگ تاور

برای خرید پکینگ‌های برج خنک کننده در انواعی که شرکت کولینگ تاور دی ایکس تولید کرده است.این کمپانی بزرگ لیست قیمتی برای مصرف کنندگان در نظر گرفته که در ادامه مقاله پیوست می‌شود.لیست قیمتی که مشاهده میکنید تنها برای بخش مشتریان است و در صورت درخواست نمایندگی و بسته به حجم خرید مشتری میزان تخفیفی قابل توجه ارائه می‌گردد.قیمت پکینگ کولینگ تاور به چند آیتم مانند:مصالح،وزن و تعداد بستگی دارد.برای استعلام قیمت خرید کولینگ تاور با شماره‌های شرکت تماس حاصل نمایید.


قیمت پکینگ کولینگ تاور