تصفیه آب کولینگ تاور

تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

مزایای تصفیه آب کولینگ تاور
۱۴ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۴ کد : ۲۷ اخبار و مقالات شرکت کولینگ تاور
تعداد بازدید:۸۶۶
تصفیه آب کولینگ تاور میتواند تاثیر بسزایی در راندمان خنک کاری و افزایش میزان برودت کولینگ تاور داشته باشد از این رو تصفیه آب باعث تمیز شدن سیکل و مدار گردشی می‌شود.تصفیه آب از گذشته تا به امروزه دغدغه مهندسین شرکت‌های فولاد،پتروشیمی،نیروگاه‌ها، پلایشگاه و دیگر صنایع صنعتی بوده است.
تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

تصفیه آب کولینگ تاور میتواند تاثیر بسزایی در راندمان خنک کاری و افزایش میزان برودت کولینگ تاور داشته باشد از این رو تصفیه آب باعث تمیز شدن سیکل و مدار گردشی می‌شود. تصفیه آب از گذشته تا به امروزه دغدغه مهندسین شرکت‌های فولاد،پتروشیمی،نیروگاه‌ها، پلایشگاه و دیگر صنایع صنعتی بوده است.همچنین برای این مهم راه کارهای بسیاری از سوی شرکت‌های معتبر ارائه گردیده است.شرکت کولینگ تاور اولین تولید کننده انواع کولینگ‌های فایبرگلاس و گالوانیزه برای رفع سختی آب در کولینگ تاور و تصفیه آب مدار راه‌کارهایی ارائه داده است.

جهت خنک سازی سامانه یک کارخانه صنعتی باید برای تامین آب مصرفی از رودخانه‌ها یا چاه‌های عمیق بهره گرفت.آب‌های طبیعی اغلب دارای سختی و املاح معدنی مانند ید یا نمک هستند.این مواد در مدت زمان تاثیر مخربی بر سیستم‌های مدار باز یا بسته میگذارد که منجر به خسارات سنگین می‌شود.تصفیه آب کولینگ نه تنها برای برج مفید است بلکه با توجه به گردش این سیال در کل سیکل واحد باعث افزایش راندمان خنک کاری و سرعت بخشیدن به امور تولید میشود.

محاسبه پمپ آب کولینگ تاور

تصفیه آب کولینگ تاور


مزایای تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

  • بهبود عملکرد: افزایش راندمان خنک کاری سیال و در نتیجه کاهش دمای مناسب کوره یا دستگاه مربوطه از نکات مفید تصفیه آب بشمار میرود. (محاسبه بازدهی کولینگ تاور)
  • طول عمر: تمامی تجهیزات کارخانه و حتی کولینگ تاور به طور معمول از فلزات و دیگر مواد پلاستیکی یا فایبرگلاس می باشد.رسوبات موجود داخل آبگرم در تماس با هوای محیط اکسید شده و عمل رشد بیولوژیکی خود را در برج خنک کننده آغاز می کنند. تصفیه آب کولینگ تاور مانع از این اتفاق میشود.
  • سرعت حرکت سیال: هر چه جرم مایع کمتر باشد و از غلظت آن کاسته شود سرعت حرکت بهتری در لوله‌ها را به دست می آورد. این عامل بسیار برای چرخه مدار و دبی آب در گردش مفید میباشد.
  • مدت زمان خنک کاری آب: وقتی املاح معدنی در سیال کم میشود باعث کاهش دمای سریعتری هستیم. در پی آن شیف کاری سبک تری زا طی نموده و  با کاهش مصرف انرژی و بهینه کردن هزینه روبه رو میشویم.
  • کاهش تبخیر  آب: در دمای بالا پرت و تبخیر آب یک امر طبیعی است اما به علت داشتن نمک در مایع این تبخیر تا 20 درصد افزایش می یابد .با تصفیه آب کولینگ تاور قبل از شکل گیری فرایند خنک کاری سیال از پرت 20 درصدی آب جلوگیری نمایید.
  • محاسبه اب جبرانی کولینگ تاور

راهکارهای تصفیه آب کولینگ تاور چیست؟

در این بخش مهندسی شرکت کولینگ تاور دی ایکس با ارائه چند راهکار ساده به شما کمک میکنند تا آب صنعتی خود را شیرین نمایید.

  1. استفاده از سختی گیر رزینی: سختی گیر ها همانطور از اسم آن مشخص است وظیفه جدا سازی یون های موجود در آب را به عهده دارند.دستگاهی با عملکردی مناسب و قیمت ارزان که در کاهش مصرف آب و و تصفیه سیال و جداسازی املاح سنگین از مایع بسیار کابردی است.
  2. فیتر شنی: مادامی که آب دارای املاحی بیشتر نظیر گل ولای و جلبک است باید از فیلتر شنی بهره گرفت.برای انتخاب یک دستگاه با کیفیت عالی به سایت فیلتر شنی مراجعه نمایید. (www.filtersheni.ir)

تصفیه آب کولینگ تاور